Mart 20, 2018

Akademik Tercüme

Akademik Tercüme Çevirisi yapılacak metin uzman tercümanlar tarafından analiz edilir ve yine akademik bir dil kullanılarak hedef dile aktarılır. Tez, akademik makale, araştırma yazıları ve ders kitapları gibi konuları içeren bu tür çevirilerinizde profesyonel ve kaliteli tercümelerle sizlere hizmet vermekteyiz.

 

Akademik Çalışmalar İçin Akademik Tercüme

 

Akademik tercüme hizmeti bilim dallarına hizmet veren bir kategoridir. Bilim tüm dünyada ve ülkemizde hızlı bir şekilde gelişmekte ve de ilerlemektedir. Çeşitli sebeplerden dolayı Akademik tercüme ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Bu alanda en fazla ihtiyaç üniversitelerde ortaya çıkmaktadır. Ülkemiz eğitim alanında özelliklede üniversiteleriyle çok önemli bir mesafe kat etmiştir. Ülkemizin hemen hemen her ilinde bir üniversite vardır. Bu okullar kendilerini geliştirmekte ve daha ileri seviyelere ilerlemektedirler. Her üniversitede uygulanan ve öğrencilerden istenen bazı zorunluluklar vardır. Özellikle son sınıf öğrencilerinden mezun olabilmeleri için tez, ödev, araştırma veya rapor gibi çalışmalar istenmektedir. Pek çok defa bu çalışmalar yabancı bir dilde istenmektedir. Türkçe olarak hazırlanan bu çalışmaların farklı bir dilde istenmesi durumunda çaresiz değilsiniz.

Tüm bu durumlar için yapılması ve başvurulması gereken kurum tercüme büroları olacaktır. Öğrencilerin ihtiyacı olan Akademik tercüme hizmetini bu bürolar iyi bir şekilde vermektedir. Bu alanda pek çok akademik metin vardır. Konusu ve alanının ne olduğu çok önemli değildir. Tercüme büroları her türlü çalışmayı ve dili istenilen farklı bir dile çevirebilmektedirler. Bu anlamda da akademik alanda meslek erbabı olan, bu alanda uzmanlaşmış ve deneyim elde etmiş tercüme elemanları ile bu hizmet doğru bir şekilde sağlanmaktadır. İhtiyaçlar her zaman her alanda ortaya çıkabilir. Günümüzde her işin bir uzmanı olduğunu unutmamak gerekir. Ben kendi işimi kendim yaparım mantığında asla olmamanız gerekir. Türkçe olarak hazırladığınız bir çalışmayı İngilizce olarak sizden hazırlamanızı isteyebilirler. Bu durumda belli bir seviyede olan İngilizcenize güvenerek gerekli olan tercüme işlemini kendiniz yapmak isteyebilirsiniz. Ancak, bu kesinlikle doğru olan bir yöntem değildir. Bu tarz önemli çalışmalarda en ufak bir hata bile sizin durumunuzu olumsuz etkileyecektir. Böylesine önemli bir aşamada kesinlikle risk almamanızı tavsiye ediyoruz. Okulunuzun son senesinde bir bitirme sınavı olabilecek çalışmanızı riske atmayın ve gerekli olan tercüme işlemini uzman tercüme bürolarına yaptırmak en doğru olanı olacaktır. Bu alanda yapılan ve verilen tercüme hizmetleri şu şekildedir. Araştırma, bilimsel, öğrenci, ödev, tez, sunum, proje, yayın, metin, diploma, kurs, öğrenci belgesi, başarı belgesi, sınav belgesi, okul ve başvuru evrakları tercümesi gibi hizmetler verilmektedir.

Sizde eğitim ve öğrenim hayatınızı ciddiye almalı ve bu tarz bir ihtiyaç durumunda da Akademik tercüme hizmeti veren bürolara başvurmalısınız. Akademik tercüme kategorisinde verilen hizmetler sadece öğrencilere yönelik değildir. Her türlü akademisyenler içinde yaptıkları çalışmalara yönelik bu hizmetler verilebilmektedir. Üniversitelerin akademik birimleri, çeşitli araştırma kurumları ve benzer diğer alanlar içinde akademik tercüme yapılmaktadır. İhtiyaç durumunda yeminli olarak bu hizmetler verilmekte olup, aynı zamanda noter onayı da yaptırılabilmektedir. Bu aşamada sizin ihtiyacınız ve talepleriniz her zaman için dikkate alınan durumlar olacaktır.

× Whatsapp